Už Europą be delfinariumų!

Daugumai žmonių delfinų pasirodymai yra trumpa, kelianti susižavėjimą pramoga, bet gyvūnams tai yra įkalinimas iki gyvos galvos. Delfinariumai nėra tinkamų gyvenimo sąlygų šioms protingoms ir jautrioms būtybėms. Net ir itin didelis baseinas niekada neprilygs vandenyno platybėms, kur delfinai gyvena būriais, per dieną įveikia didelius atstumus, gali medžioti, bendrauti, kurti šeimas. Uždaros erdvės netinkamos delfinų naudojamai echolokacijai - nuo sienų atsimušančios garso bangos juos dirgina. Visi minėtieji veiksniai sukelia delfinams stresą.

Pagal Europos Tarybos direktyvą 1999/22/EC, kuri skirta apibrėžti laukinių gyvūnų sąlygas zoologijos soduose, yra numatyta, kad gyvūnams turi būti sudarytos sąlygos, atitinkančios jų biologinius poreikius. Delfinų ir kitų jūrinių žinduolių atveju, neįmanoma atkurti šių sąlygų nelaisvėje. Siekiant paskatinti ES laikytis to, kas priimta Europos Tarybos direktyvoje, liepos pabaigoje bus rengiama demonstracija Briuselyje, o ją palaikant – panaši akcija ir liepos 7 d. Vilniuje.

Visi nepalaikantys gyvūnų įkalinimo dėl pramogos ir pasisakantys už delfinų grąžinimą į laisvę, kviečiami ateiti 12 val. į V. Kudirkos aikštę.

Virtualiai susitikti su kitais akcijos dalyviais galite Facebook renginio puslapyje: facebook.com/events/585120488186328/

Taip pat kviečiame pasirašyti peticijoje: avaaz.org/en/petition/All_dolphinaria_must_be_closed_in_Europe/