Protestas prieš Indijos dramblių cirką.

Gruodžio 13d. į Vilnių atvyksta Indijos dramblių cirkas. Besidangstydami prieš žiemos šventes kuriama gera nuotaika, cirko organizatoriai akivaizdžiai veidmainiauja – pasirodyme surastume tikrai nedaug linksmybių. Šiame cirke išnaudojami ne tik vargšai penki drambliai, bet ir raudonojoje knygoje įrašyti bei iš zoologijos sodo paimti jaguarai, pumos, panteros ir leopardai. Į Vilnių bus atvežti ir 11 rusų kurtų, kuriuos privers šokti Vienos valsą. O kur dar papūgos!

Nereikia būti specialistais tam, kad suprastume, jog cirkas neprilygsta laukinių gyvūnų natūraliai aplinkai. Neretai cirkai 48–50 savaičių per metus praleidžia kelyje iš vienos pasirodymo vietos į kitą. Gyvūnai būna patalpinti sunkvežimiuose ar traukiniuose, leopardai ir jagurai įkalinti narvuose, drambliai prirakinti grandinėmis. Dramblių gyvenamieji plotai laisvėje siekia nuo 13 km² miškuose iki beveik 3500 km² sausoje savanoje, o tai yra daugiau nei keturis kartus didesnis plotas už Niujorką. Neretai drambliai per dieną nueina 80 kilometrų. Ar galima cirko sunkvežimius vadinti „pakankama erdve“, o grandines – „judėjimo laisve“? Negana to, šiame cirke vargšės drambliukės turės stovėti ir sukti piruetus ant vienos kojos, šokti ar net žaisti futbolą.

Kviečiame visus gyvūnų išnaudojimui ir kančioms neabejingus žmones pasitikti atvyksiantį Indijos dramblių cirką ir pasakyti NE pasirodymams, kuriuose naudojami gyvūnai. Jeigu turite, atsineškite savo plakatus, vėliavas, šiltai apsirenkite, pasidarykite arbatos. Laukiami visi!

Laikas: 2012 gruodžio 13 d. (ketvirtadienis), 18:00 val.
Vieta: Vilnius, prie Siemens arenos, Ozo g. 14

Renginio Facebook puslapis: Blogas cirkas - Indijos dramblių cirkas