Moby, dainininkas

Moby

Moby

Moby, daininkas

Žmonės ir gyvūnai yra skirtingi, bet yra akivaizdu, kad gyvūnai turi turtingą emocijomis gyvenimą, jie jaučia ir džiaugsmą, ir skausmą. Yra labai lengva pamesti ryšį tarp mėsainio ir karvės, kurios kūnas tampa maisto produktu. Bet aš prisiverčiau pripažinti sau, kad kiekvieną kartą, kai aš suvalgydavau mėsainį, karvė nustodavo kvėpuoti, mykti ir ganytis…

Yra begalė kitų (paprastai netgi geresnių) būdų apsirengti, pavalgyti, arba atlikti tyrimus, - ir tam nereikia išnaudoti gyvūnų. Maldauju nutraukti bet kuriuos veiksmus, kurie gali sukelti gyvūnų kančias, išnaudojimą ir naikinimą.

Tyrimai, atlikti su gyvūnais, neteikia moksliškai tikslių rezultatų. Žiaurumas yra tiesiog nepriimtinas. Tai, ką darote su savo kūnu, yra jūsų reikalas. Bet kai vienas individas per prievartą pasinaudoja kitu individu be jokios būtinybės - tai yra neteisinga. Gyvūnų išnaudojimas maistui yra nesveikas, nenaudingas bei žiaurus. Žmonėms trūksta meilės bei prisirišimo...

Pažvelkime į Vakarų istorijos eigą, pastebėkite: mes pamažu suteikiame bazines teises kiekvienam. Prieš daugelį metų tik karaliai turėjo teisių. Po to panašių teisių įgijo tam tikrą nuosavybę valdantys baltaodžiai. Po to – visi vyrai. Po to – moterys, vaikai bei protiškai atsilikę žmonės. Dabar mes esame pakeliui į bazinių teisių išplėtimą homoseksualams bei gyvūnams. Mes pagaliau turime pripažinti, kad visi jautrūs sutvėrimai nusipelno bazinių teisių. Aš apibrėžiu bazines teises kaip galėjimą gyventi be kitų įsikišimo, be prievartos. Arba, kaip konstitucija sako, bazinės teisės – tai galėjimas disponuoti savo gyvenimu, savo laisve bei savo laimės ieškojimu. Kas leidžia jums pateisinti bazinių teisių bet kuriam gyvam sutvėrimui neigimą?... Ar jūs suvalgytumėte savo naminę katę? Ar priverstumėte protiškai atsilikusį vaiką praryti valymo skystį? Jei ne, tai kodėl manote, kad viskas tvarkoje jei yra valgomos karvės ir atliekami produktų bandymai su jautriais gyvūnais? Sąmoningai vykdyti veiksmus, sukeliančius kitam kančią, yra ypatingai peiktina. Galiu tik paprašyti jūs visus būti daugiau užjaučiančiais ir elgtis su kitais taip, kaip ir jūs norėtume, kad su jumis elgtųsi. Jei patys nenorite būti sumušti, įkalinti, sužaloti, nužudyti ar kankinami, tai neturėtumėte žiūrėti pro pirštus į tokį elgesį su kitais, ar tai būtų žmonės, ar gyvūnai.

Praktiškai turėtume nustoti daryti tuos veiksmus, kurie yra žalingi aplinkai, kitoms būtybėms, ir mums patiems - turime išrasti naują, taikesnį egzistavimo būdą.

Viskas yra neteisinga

Sakydamas „viskas yra neteisinga", aš turiu galvoje VISKAS. Apsižvalgau aplink save - aš rašau kompiuteriu iš plastiko, metalo ir stiklo, stovinčiu ant stalo, pagaminto iš nupjautų medžių ir toksiškų dažų. Aš sėdžiu pastate, pastatytame iš medžio ir plytų, paimtų iš žemės, gatvėje, nutiestoje naudojant nuodingą asfaltą ant ekosistemos, klestėjusios šimtus tūkstančių metų. Aš dėviu medvilnę, kuri buvo purškiama pesticidais ir dažyta toksiškais dažais. Visi mano daiktai buvo pagaminti už šimtų ar tūkstančių kilometrų ir atgabenti polistirolo bei plastiko pakuotėse, vidaus degimo variklių pagalba žalingais sausumos ir oro keliais. Mano maistas, nors ir natūraliai augintas ir veganiškas, atgabentas iš auginimo vietos iki mano parduotuvės dažniausiai yra supakuotas naudojant popierių, plastiką, metalą ir nuodingus dažus. Aš žinau, kad tūkstančiai žmonių valgo mėsą, rūko cigaretes, vairuoja mašinas, vartoja narkotikus ir t.t., nors ir žino, kad tai galiausiai neigiamai paveiks jų gyvenimą, jo kokybę ir trukmę. Aš gyvenu daugiabutyje, kur niekas nevadina vienas kito vardu. Aš žinau daugiau apie idiotiškus Holivudo aktorius, kurių niekada nesu sutikęs, negu apie moterį, gyvenančią kaimynystėje (kuri tikriausiai yra daug įdomesnė). Eidamas į darbą aš kvėpuoju nuodingomis mašinų išmetamosiomis dujomis. Norėdami įsitikinti, kad išgėrę 3 skardines orkaičių valiklio sunkiai apsinuodysime ar kad nagų lako valiklis, patekęs į akis, joms stipriai pakenks, mes kankiname peles, triušius, kates, šunis ir kt. Mes naudojame nuodingą chloro baliklį tam, kad mūsų apatiniai išliktų balti. Mes kertame atogrąžų miškus, kad išgautume naftos, kad paskui galėtume nuvažiuoti iki artimiausio video nuomos punkto. Ar suprantate, ką turiu galvoje? Viskas tikrai yra neteisinga. Netgi žmonės, besistengiantys sugrįžti į gamtą, vistiek vairuoja mašinas ir vartoja daiktus iš žalojančių žemę medžiagų. Žmonės visą savo gyvenimą stengiasi dirbti darbus, kurių nekenčia tik tam, kad būtų šios eikvojančios, destruktyvios ir nesveikos sistemos nariais.

Aš ginu protingą, pragmatišką ir nedestruktyvų požiūrį į būvį. Mes turime iš naujo įvertinti savo veiklas. Taip kaip nėra prasmės samdyti liftininko automatiniam liftui, taip nėra prasmės milijardams žmonių važiuoti į darbą vieniems savo mašinomis. Nėra prasmės vartoti gyvulinius produktus. Nėra prasmės naudoti pesticidus žemės ūkio produktams. Nėra prasmės išgauti energiją iš atomo, anglies ar naftos, kai turime saulės, vėjo ir hidro energiją. Nėra prasmės toliau išlaikyti žalingas ir destruktyvias sistemas vien dėl to, kad žmonės iš to gyvena. Nėra prasmės pilti nuodingus chemikalus ant savo vejų tik tam, kad jos atrodytų išpuoselėtos ir žalios. Aš galėčiau tęsti, bet jums jau tikriausiai nuobodu. Arba jūs sukrėsti. Aš pasisakau už pokyčius; masiškus, didžiulius pokyčius.

Iš esmės mes turėtume liautis daryti dalykus, kurie yra žalingi aplinkai, kitiems sutvėrimams bei mums patiems ir rasti naujus egzistencijos būdus.