Pasaulinė vegetarų diena 2011

Spalio pirmoji - tarptautinė vegetarų diena, kurios metu siekiama propaguoti vegetarišką gyvenimo būdą, atkreipiant visuomenės dėmesį į gyvūnų teises, žmogaus sveikatos bei globalines ekologijos problemas. Pasaulinė Vegetarų Diena pirmą kartą paminėta 1977 metais JAV. Šiuo gražiu pavyzdžiu sparčiai pasekė ir kitos pasaulio šalys. Tuo tarpu Lietuvoje vegetarų diena paminėta antrąjį kartą.

Kaip ir praėjusiais metais, „Gerb gyvūnų teises!“ šventėje dalyvavo su informaciniu staliuku. Renginys vyko Vilniuje, Rotušės aikštėje, saulėtą, bet vėjuotą spalio pirmosios šeštadienį. Vegetarų dienoje tarp dalyvių taip pat buvo naminių gyvūnų globėjai, vegetariško maisto ir įvairiausių sveikų produktų prekeiviai.

Nors žmonių, aplankiusių šventę, nebuvo tiek daug, kiek norėtųsi, praeivių, susidomėjusiu mūsų info staliuku, netrūko. Kiekvienas galėjo daugiau sužinoti apie veganizmą, gauti informacinių lankstinukų gyvūnų teisių, gamtosaugos ir augalinės mitybos temomis. Reikia tikėtis, kad po šio renginio bent keli žmonės susimąstys apie savo gyvenimo būdo įtaką gyvūnams, prisijungs prie „Gerbk gyvūnų teises“ veiklos.

Ačiū visiems, prisidėjusiems prie šventės įgyvendinimo!

Kelios akimirkos iš renginio: