Prieš miškų kirtimą vasarą ir paukščių naikinimą

Judėjimas UŽ GAMTĄ

Judėjimas „Už gamtą“ antradienį, balandžio 14 d. 12 val. 30 min. rengia akciją prie Vyriausybės rūmų V.Kudirkos aikštėje. Akcijos tikslas – įteikti vyriausybei papildytą Peticiją „Prieš miškų kirtimą vasarą ir paukščių naikinimą“, kurią jau pasirašė virš 10.000 Lietuvos žmonių. Tuo atkreipti valdžios dėmesį, kad sunkmečiu ar ne, lietuviai savo gamtos prarasti ir nenori, ir neleis.

Pavasarį kertama mažai miško, o žala gamtai padaroma didžiulė. Tuo metu peri patys rečiausi mūsų paukščiai, veisiasi žinduoliai, žydi gėlės. Didelė problema ne tik pats miško kirtimas, o ir trukdymas, kai nenutildami burzgia pjūklai ir gilias vagas pavasariniame purve rėžia miškovežiai. Judėjimas siūlė Aplinkos ministerijai drausti kirtimus nuo kovo 1 d. iki liepos 1 d. – tada mes sugebėtume išsaugoti labai didelę savo kasmet akyse nykstančių gamtos turtų dalį. Buvome neišgirsti. Kol garsus aktorius Rolandas Kazlas nepasakė, jog tai, kas vyksta miškuose pavasarį, tolygu nėščios moters spardymui.

Tada atsirado kompromisinis buvusios ministerijos vadovybės variantas – nekirsti bent du mėnesius. Net ta išeitis dabar sutikta labai priešiškai – gamtosaugininkams bus lengva kontroliuoti. Judėjimas „Už gamtą“, vienijantis daugelį plačiai žinomų ir gerbiamų Lietuvos žmonių, reikalauja įtraukti į naują Miškų kirtimo taisyklių projektą minėtą nuostatą. Čia pat pabrėžiame, kad mūsų strateginis tikslas – edukaciniu būdu siekti visuomenės šviesėjimo, supratimo, kad privalome išsaugoti tautinį paveldą ne tik draudimų keliu. Norime, kad kuo daugiau tautiečių suprastų, jog tiesiogiai kertame šaką, ant kurios sėdime. Bet dabar vienintelė išeitis – riboti kirtimus. Kitaip paskui tiesiog nebeliks ką saugoti.

Akcijos prie Vyriausybės rūmų metu susirinkusiems pradžioje pamąstyti padės P.Vyšniausko mokinių muzikinė improvizacija. Dalyvaus politologas Mauzeris – Rimas Šapauskas, žinomi mūsų šalies žmonės aktorius Marius Jampolskis, Nacionalinės premijos laureatas teatro režisierius Gintaras Varnas, žurnalistė Jovita Valeikaitė, be žinių mūsų nepaliekantys Eglė Bučelytė ir Rokas Petkevičius, Judėjimo „Už gamtą“ vadovas Algirdas Knystautas, kiti visuomenės, gamtosaugos ir meno žmonės, kuriuos mes gerbiame ir mylime. O jie gerbia ir myli mūsų gamtą ir negali likti nuošalyje. Renginį ves Judėjimo „Už gamtą“ steigėjas Tomas Kovėra.

Akcijos metu tikrinsime susirinkusiųjų žinias leidyklos „Baltos lankos“ knygų loterijoje „atspėjai – laimėjai“ , vyks naujų parašų rinkimas po Peticija. Kviečiame dalyvauti!

Kontaktinis judėjimo „Už gamtą“ telefonas – 867702053.