Rusija uždraudė medžioti ruonių jauniklius

2009 m. kovo 18 d. Rusija uždraudė ruonių jauniklių iki vienerių metų medžioklę. Tai yra istorinė pergalė, dėl kurios įvairios aplinkosaugos bei gyvūnų teisių organizacijos kovojo daugiau nei 15 metų. Šis Rusijos vyriausybės žingsnis, aktyviai remiamas Ministro Pirmininko Vladimiro V. Putino, išgelbės apie 35 tūkstančius ruonių jauniklių.

Yuri Trutnev, Gamtinių išteklių ministras, sakė: „Kruvinas beginklių gyvūnų žudymas, kurio net negalima pavadinti tikra medžiokle, mūsų šalyje yra uždraustas, kaip ir kitose išsivysčiusiose šalyse, ir tai yra svarbus žingsnis bioįvairovei Rusijos Federacijoje išsaugoti“.

Europos Sąjunga taip pat svarsto galimybę artimiausiu metu uždrausti prekybą visais ruonių produktais (galite išsakyti savo nuomonę apie ruonių medžioklę). Jeigu pasiūlymui būtų pritarta, pagaliau būtų užkirstas kelias šiai žiauriai industrijai. Jungtinėse Valstijose prekyba produktais iš ruonių nebevykdoma jau kelis dešimtmečius. Net ir Kanadoje, kur jau šį mėnesį turi prasidėti didžiausia pasaulyje ruonių medžioklė, aktyviai palaikoma šalies lyderių, pirmą kartą istorijoje buvo pateiktas Ontario senatoriaus Mac Harb pasiūlymas dėl ruonių medžioklės mastų sumažinimo. Vien per praeitų metų medžioklę Kanadoje buvo nužudyta 207 tūkstančiai ruonių mažylių.

Daugiau informacijos: