Apie mus

Kas mes esame?

Asociacija „Už gyvūnų teises“ – visuomeninė, ne pelno siekianti organizacija, vienijanti gyvūnų teises palaikančius bendraminčius ir aktyvistus. Dažniausiai tai yra veganai arba vegetarai, viena pagrindinių vertybių laikantys pagarbą gyvoms būtybėms, nepritariantys jų žudymui, kankinimui, išnaudojimui (kokiais tikslais tai bebūtų daroma). Asociacija siekia saugoti gyvūnus nuo žiauraus bei žeminančio elgesio, visomis teisėtomis priemonėmis su tuo kovoti, ieškoti būdų padėti beglobiams ir kenčiantiems gyvūnams. Iki įsikūrimo 2013 m. gruodį daugiau nei dešimtį metų veikla buvo vykdoma neformaliai, iniciatyvinės grupės „Gerbk gyvūnų teises!” vardu.

Asociacija yra atvira visiems gyvūnų teisių idėjas palaikantiems žmonėms (plačiau apie tai skyrelyje „Tapk dalyviu“). Dalies mūsų surengtų akcijų nuotraukas galite rasti Picasa puslapyje.

Mūsų tikslai

  • Informuoti visuomenę apie mėsos, pieno, kiaušinių, kailio, odos pramones, kitas gyvūnų išnaudojimo sritis.
  • Pristatyti ir paaiškinti sąvoką „gyvūnų teisės”. Įvairių priemonių pagalba (internetinis tinklapis, seminarai, skrajučių dalinimas, darbas su žiniasklaida ir pan.) supažindinti žmones su gyvūnų teisių aktualijomis.
  • Paaiškinti, kad pilnavertis žmogaus gyvenimas (taip pat ir sveikata) yra neatsiejamas nuo pagarbos gyvybei.
  • Suteikti informacijos apie pasirinkimo galimybes, pirmenybę teikiant toms, kurios neskatina prievartos ir skausmo.
  • Saugoti gyvūnus nuo žiauraus bei žeminančio elgesio, visomis teisėtomis priemonėmis kovoti su tokiu elgesiu, ieškoti būdų padėti beglobiams ir kenčiantiems gyvūnams.