PETOS protestas Vilniuje dėl juodųjų lokių žudymo

PETOS protestas

Gyvūnų teisių gynėjai ragina Jos Didenybę karalienę Elžbietą II bei Jungtinės Karalystės gynybos ministeriją liautis remti juodųjų lokių žudymą Kanadoje.

Dėvėdami tik šiek tiek daugiau nei dirbtinio kailio kepurės, organizacijos PETA („People for the Ethical Treatment of Animals“) nariai prie Jungtinės Karalystės ambasados primins, kad „geriau jau būti nuogiems, nei su lokio kailiu“. Protestu siekiama paskatinti Jos Didenybę karalienę Elžbietą II bei Jungtinės Karalystės gynybos ministeriją atsisakyti tik dėl grožio naudojamų lokio kailio kepurių, kurias dėvi karališkoji sargyba.

Data: liepos 14 d., pirmadienis
Laikas: 12:00
Vieta: Jungtinės Karalystės ambasada (Antakalnio g. 2, Vilnius)

Išsirengdami aktyvistai parodo savo griežtą nepritarimą esamai situacijai ir siekia sustabdyti lokių persekiojimą. Vienai kepurei pagaminti reikia paaukoti mažiausiai vieno lokio gyvybę. Lokių medžioklė žiauri – prieš mirtį jie dažniausiai pašaunami keletą kartų, o tie, kuriems „pasiseka“ pabėgti – mirtinai nukraujuoja. Jeigu nušaunama motina lokė, jos jaunikliai pasmerkiami badui.

„Šiandien mes esame čia tam, kad atskleistume nuogą tiesą apie karališkosios sargybos kepurių kilmę. Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos rankos bus suteptos krauju tol, kol lokiai bus aukojami tik dėl simbolinio aksesuaro. Yra sukurtos puikios dirbtino kailio alternatyvos“, sako PETOS padalinio Europoje (PETA Europe) kampanijos koordinatorė Lauren Bowey. „Tradicijos nepateisina žiaurumo“.

PETOS užsakyta apklausa parodė, kad beveik 80 proc. respondentų nesutinka, kad mokesčių mokėtojų pinigai būtų naudojami Kanados lokių žudymui bei karališkosios sargybos kepurių gamybai iš jų kailių. PETĄ palaiko ir tokios įžymybės kaip Pamela Anderson, Pink, Roger Moore, Morrissey, James Cromwell, Twiggy ir kiti. Žvaigždės pasisako už lokio kailio naudojimo kepurėms uždraudimą.

Išsamesnė informacija PETA padalinio Europoje tinklapyje.