Elkimės protingai - nešerkime rudenį gulbių

Elkimės protingai - nešerkime gulbių rudenį!

Lietuvos gyvūnų globos draugija nori atkreipti visuomenės dėmesį į gulbių šėrimo rudenį pasekmes ir ragina gyventojus iki Šv. Kalėdų šių paukščių nelesinti.

Gulbės minta vandens augalais ir dumbliais. Pajutusios maisto trūkumą rudenį, jos migruoja į šiltesnius kraštus. Tačiau nemažai gulbių lieka žiemoti dėl to, jog maisto joms vis atneša žmonės. Deja, dažniausiai tai būna duonos gaminiai – nepilnavertis pašaras, tad daugelis pasilikusiųjų pamažu išsenka ir žiemą, net ir norėdamos, išskristi tiesiog nepajėgia. Išalkusios, nusilpusios jos neretai prišąla prie ledo ir nebegali išsivaduoti.

Praeitą žiemą LGGD Laukinių gyvūnų gelbėjimo ir reabilitacijos skyriaus darbuotojai suteikė veterinarinę pagalbą 65 gulbėms. Deja, išgyveno ne visos. Tai liūdnos gyventojų, šėrusių gulbes rudenį, geranoriškumo pasekmės.

Kadangi kalendorinis ruduo ne visada sutampa su gamtiniu, sunku iš anksto pasakyti, kada reiktų pradėti lesinti likusias žiemoti. Maždaug nuo šv. Kalėdų. Gulbėms tinka suaugusioms žąsims ir antims skirtas kombinuotas pašaras. Jei įmanoma, geriausia jį berti į vandenį.

Prašome perduoti tai ir kitiems!

A4 formato plakatėliai, kuriuos galite priklijuoti savo mieste, gulbių šėrimo vietose:

Daugiau informacijos rasite LGGD tinklalapyje.